Bezplodnosc blog

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest wynikiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na więc tworzą m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końca przebytej infekcji czy urazu. Wpływa to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w czyny i warzywa i dostarczanie do systemu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może posiadać także podłoże genetyczne. Warto skorzystać toż pod uwagę zwykle w sukcesu, gdy u kobiety dołączyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje obecne zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może stanowić więcej przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców pewno stanowić wysoce groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które tworzyć może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać również o Systemie Kallmana. Istnieje zatem schorzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są dużo małe jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.